image ماکت تا واقعیت image مروری بر پرینتر های سه بعدی فلز

عجایب پرینتر سه بعدی

 عجایب پرینتر سه بعدی

در این مقاله می خواهیم به هفت مورد از موارد تکان دهنده ای بپردازیم که توسط پرینتر های سه بعدی چاپ شده اند.

قابلیت های پرینت سه بعدی

همانطور که می دانید پرینت سه بعدی قابلیت ساخت احجام را توسط تکنولوژی تولید افزونه ای یا همان لایه لایه دارد. فایل طراحی سه بعدی به پرینتر داده می شود و پرینتر با چاپ لایه لایه، جسم را می سازد.

عجایب پرینتر سه بعدی

1. پرینت سه بعدی ساختمان های بتنی

کمپانی ها و اشخاص زیادی در طول این سالها این کار را انجام داده اند. مدتی پیش پیمانکاری از Minnesota یک کاخ کوچک را در حیاط خانه اش ساخت که بی نظیر بود. این قبیل ساختمان ها به طرز شگرفی هزینه های ساخت را پایین می آورد. و افراد با این تکنولوژی می توانند زرح هایی را بسازند که هرگز در گذشته قابل تصور نبوده است.

همچنین شرکتی در ایالت تنسی به نام Branch سازه های محکمی را تولید می کند که توسط آن بلند ترین شیء چاپ شده توسط پرینتر سه بعدی ساخته شده است. (به بلندای 18 فوت).

عجایب پرینتر سه بعدی

2. پیتزا ی پرینت شده

سال گذشته و با سرمایه گذاری 125000 دلاری نمونه اولیه ی پرینتر غذا برای فضانوردان ساخته شد. همچنین شرکت XYZ پرینتری راساخته است که پیتزا، شکلات و دیگر خوراکی ها را چاپ می کند.

چاپ غذا بیشتر مناسب چه کسانی است؟

از 2016 به بعد دیگر چاپ غذا صرفا برای فضانوردان نمی باشد. ضمنا شما می توانید پنکیک هایی را با طرح دلخواهتان برای کودکان آماده کنید.

عجایب پرینتر سه بعدی

3. چاپ سه بعدی جمجمه

بیمارستانی در هلند جمجمه هایی را با پرینتر های سه بعدی تولید کرد تا فشار را از روی مغز خانمی بردارد. این عمل 23 ساعت طول کشید و آن خانم به زندگی بازگشت. این تکنولوژی به افرادی با ضایعات جمجمه یا تصادفات و … کمک شایانی می کند.

عجایب پرینتر سه بعدی

 4. جنین های چاپ شده با پرینتر سه بعدی

تعجب آور است اما شما می توانید چهره ی بچه ی خود را قبل از تولد ببینید. اگر اهل ریخت و پاش مالی باشید شرکتی به نام ” بچه های سه بعدی” بعد از اسکن جنین شما تنها با هزینه ی 600 دلار نمونه ی جنین را پرینت می کند. توصیه میشود این اسکن آلتراسونیک بین هفته های 23 تا 32 بارداری انجام شود.

عجایب پرینتر سه بعدی

5. چاپ سه بعدی نقاشی کودکان

شما میتوانید با تبدیل نقاشی کودکانتان به طرح سه بعدی ، آنها را چاپ کنید. کمپانی هایی مثل doodly –doo توسط نرم افزار های مدلسازی سه بعدی، نقاشی کودکان شما را به طراحی سه بعدی، با همان رنگ آمیزی کودکانتان تبدیل می کنند. ک بسته به اندازه ی آن از 85 تا 265 دلار هزینه دارد.

عجایب پرینتر سه بعدی

6. چاپ سه بعدی حیوان خانگی

کمپانی ژاپنی Pet Shop inc تنها تعدادی عکس از حیوان خانگی شما نیاز دارد تا پرینت سه بعدی آن را در هر حالتی که شما می خواهید، تقدیمتان کند.

عجایب پرینتر سه بعدی

7. پرینت سه بعدی اتومبیل

کمپانی میکرو مدعی است که آینده را با تولید خودرو های سبز، با تکنولوژی node base و مدلی که نامش را blade گذاشته اند از آن خود خواهند کرد. 700 اسب بخار نیرو،با سوخت گاز طبیعی یا گازوییل، این خودرو در 2.5 ثانیه از صفر به صد میرسد. 1400 پوندوزن دارد و دارای شاسی محکمی است که در چند دقیقه اسمبل می شود. محققین بر این باورند که این تکنولوژی رنسانسی در صنعت خودرو سازی خواهد بود.

عجایب پرینتر سه بعدی

در مقالات بعدی سعی می کنیم تا دیگر ابتکارات و عجایب پرینتر سه بعدی را به شما معرفی کنیم.

منبع: https://www.youtube.com/watch?v=xVU4FLrsPXs

خلاصه مقاله
عجایب پرینتر سه بعدی
نام مقاله
عجایب پرینتر سه بعدی
توضیح
در این مقاله می خواهیم به هفت مورد از موارد تکان دهنده ای بپردازیم که توسط پرینتر های سه بعدی چاپ شده اند.همانطور که می دانید پرینت سه بعدی قابلیت ساخت احجام را توسط تکنولوژی تولید افزونه ای یا همان لایه لایه دارد. فایل طراحی سه بعدی به پرینتر داده می شود و پرینتر با چاپ لایه لایه، جسم را می سازد.
نویسنده
انتشار دهنده
ایکس پرینتر سه بعدی
لوگو انتشار دهنده
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ