image آثار هنری با پرینتر سه بعدی image چاپ سه بعدی سرامیک

روستاییان تانزانیایی و پرینتر سه بعدی

روستاییان تانزانیایی و پرینتر سه بعدی

تانزانیایی های روستایی از فناوری خورشیدی چاپ شده با پرینتر های  3d به عنوان راه حل های انرژی استفاده کرده اند. به عنوان مسابقه ای برای هزینه های انرژی پایدار بر روی کشورهای در حال توسعه اغلب موردی از دست رفته است. در تانزانیا بیش از 30 میلیون نفر انرژی کم دارند و 75 در صد از جمعیت کشور را تشکیل می دهند. احتمالا شما هم خبر روستاییان تانزانیایی و پرینتر سه بعدی را شنیده اید که حسابی در دنیا سروصدا به‌پا کرده است. با این بخش از مقالات خبری امروز همراه باشید تا نگاهی به این داستان داشته باشیم.

Simusolar، استارت آپ محلی

این دقیقا همان موضوعی است که Simusolar کارآفرین محلی در حال تلاش برای مقابله با آن است. این واحد در سال 2014 ایجاد شده است. این شرکت توسعه و پیاده سازی راه حل های محلی و پایدار برای ارایه انرژی خورشیدی به روستای تانزانیا را در دستور کار خود قرار داده است.

تلاش های قبلی شامل طراحی چراغ های led برای ماهیگیران در دریاچه ویکتوریا است که در شب کار می کنند، جایگزینی کار آمد برای چراغ های بنزینی که معمولا استفاده می شود است. در حال حاضر simusolar هیجان زده است اعلام کرد که آنها رسما به قلم چاپ 3d وارد شدند، با شروع یک همکاری جدید با sculpteo تولید فرآورده فرانسوی.

روستاییان تانزانیایی و پرینتر سه بعدی

همکاری Sclpteo3d با Simusolar

اولین همکاری sclpteo3d بخش های ویژه چاپ را برای راه حل های خورشیدی simusolar مشاهده خواهد کرد. نمایندگان simusolar توضیح می دهند: مشتریان ما، کشاورزان خرده فروشی، ماهیگیران و ساکنان روستایی هستند که به دنبال افزایش در آمد خود از طریق تجهیزات تولیدی توسط نیروگاه خورشیدی بوسیله استفاده از پرینتر سه بعدی هستند.

بسیاری از آنها منابع در آمد متعددی دارند؛ زیرا هیچ یک از آنها بدون سرمایه قابل اندازه گیری نیستند. فقدان خدمات مالی و انرژی قابل دسترسی موانع است. Simusolar  این جوامع را با فن آوری های خورشیدی، از جمله پمپ های آب، روشنایی خانه، تجهیزات کوچک تجاری و اخیرا چراغ های ماهیگیری برای حمایت از انجمن ماهیگیری شبانه در دریاچه ویکتوریا در تانزانیا، مسولیت بزرگترین منبع پروتئین در منطقه دریاچه را به عهده دارد. در مجموع  تیم simusolar دارای چندین دهه تجربه در انرژی خورشیدی و خدمت به ساکنان شبکه است.

کارکنان simusolar با معرفی تکنولوژی چاپ 3d به طرح تولید خود امیدوارند که این تجربه را حتی بیشتر تحریک کنند.

بهره گیری Simusolar از عایق الکتریکی

ما نیاز به یک بخش کوچک و پیچیده سفارشی ساخته شده از مواد عایق الکتریکی برای اضافه کردن به نصب مدار داریم. ما قالب گیری تزریق را در نظر گرفتیم، اما هزینه ابزار اندازه گیری بسیار بالا بود. از آنجا که ما فقط نیاز به 100 قسمت برای اجرای آلفا داشتیم. چرا 3d آن ها را چاپ نمی کرد؟

در ابتدا tacklind Desing به یک قرار داد simusolar  تبدیل شد. تیم با یک چاپگر نیمه  حرفه ای fdm در خانه با نتایج متفاوتی آزمایش کرد. جزییات چاپ ها باید بیش از حد ساده  باشد که منجر به انحراف و هزینه نا کار آمدی شود.  با این حال پس از کشف سیستم sls sculpteo، تیم simusolar  متوجه شد که آنها می توانند از رزولوشن های چاپی بسیار بالاتر 3d بهره مند شوند و منجر به ایجاد بخش های قوی تر با کمترین هزینه می شود.

در حال حاضر روش کار خود را برای بیشتر پروژه ها گزارش می کنند:

تا کنون این شرکت نمی تواند به نتایج بهتری دست یابد؛ به لطف چاپ 3d ما قادر به نواوری اجزای سازنده برای محصولات ما با توجه به سرعت تولید و هزینه معقول تولید محصول کوچک هستیم.

Simusolar-sculpteo: مشارکت به وضوح می تواند آینده ای روشن را در پیش رو داشته باشد.

نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ