image اکسترودر جدید پرینتر سه بعدی image امضاء تفاهم همکاری با جامعه ی قالب سازان ایران

اسکن سه بعدی با موبایل

اسکن سه بعدی با موبایل

برنامه ی جدید Qlone این امکان را به کاربران تلفن همراه می دهد که گوشی و یا تبلت خود را به یک اسکنر سه بعدی با وضوح بالا تبدیل کنید. فکرش را بکنید، اسکن سه بعدی با موبایل !!!

گرفتن یک اسکن سه بعدی از یک جسم تا به حال یک پروسه ی تخصصی بود که نیاز به تکنولوژی بالا و گران قیمت داشت. ضمنا این تکنولوژی بیشتر در مواردی همچون مهندسی و کنترل کیفیت قطعات صنعتی استفاده می شد. بازار تکنولوژی سه بعدی به سرعت در حال تغییر است، با این حال یک برنامه جدید برای دستگاه های تلفن همراه به بازار آمده که آنها را قادر به ضبط تصاویر دقیق به صورت سه بعدی می نماید. پتانسیل اسکن سه بعدی به عنوان یک قابلیت روزمره، برای مردم بیش از همیشه هیجان انگیز است. برنامه Qlone با کاربردی آسان و دانلود رایگان، نرم افزاری است که با استفاده از دوربین موبایل و یک فیلتر تکمیل کننده واقعیت برای تغییر تصاویر عکاسی دو بعدی به مدل های کاملا سه بعدی به کار گرفته می شود.

اسکن سه بعدی با موبایل

Qlone و کارایی آن برای تلفن های همراه هوشمند

Qlone برای دستگاه های تلفن همراه با سیستم عامل iOS در دسترس است و سازگاری با سیستم عامل Android نیز به زودی پس انتشار خواهد یافت.  نرم افزار اسکن سه بعدی با موبایل توسط شرکت EyeCue Vision Technologies ساخته شده است که عمدتا به عنوان توسعه دهنده محصولات تعاملی شناخته می شود. فن آوری تشخیص پیشرفته دیجیتال آن در انواع بازی های تخته ای و همچنین اسباب بازی هایی ساخته شده توسط تولید کنندگانی مانند Lego و Playmobil ادغام شده است. به گفته Ronen Horovitz، مدیر عامل شرکت EyeCue چشم انداز فن آوری “هدف ما این است که Qlone واقعا به صورت دموکراتیزه با حذف موانع راه را برای توسعه ایجاد محتوا سه بعدی برای همه هموار کند، که آنها را برای چاپ سه بعدی آماده کنند وهمچنین کمکی برای ایجاد محتوا باشند. به اشتراک گذاری ، فروش و … با امکاناتی که Qlone در اختیار کاربران می گذارد، واقعا بی پایان است.”

نرم افزار Qlone از لحاظ فنی به طور مستقیم اسکن مستقیم سه بعدی را فعال نمی کند، زیرا به سخت افزارهای تصویربرداری پیشرفته تری نسبت به آنچه دستگاه های تلفن همراه ارائه می شود نیاز است، اما از تکنیک نسبتا ساده ای برای ساخت نمایشی دقیق از اشیاء فیزیکی استفاده می کنند.

طرز کار با این نرم افزار به این صورت است که جسم بر روی صفحه ای مات و شطرنجی قرار می گیرد و در کادر دوربین گنبدی به صورت واقعیت افزوده مشاهده می کنید، همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که جسم را در داخل این گنبد اسکن کنید و این نرم افزار به شما در فرایند گرفتن اسکن سه بعدی با رزولوشن بالا کمک خواهد کرد. فقط دو عکس از زوایای مختلف مورد نیاز است، و سپس به طور خودکار برای تشکیل مدل سه بعدی پروسه ی لازم اتفاق می افتد. پردازش همه چیز به صورت زنده و محلی در عرض چند ثانیه انجام می شود، بدون نیازبه اتصال به ابر مورد نظر.

امکان اصلاح و ویرایش فایل سه بعدی به دست آمده نیز در نرم افزار موجود است. حال شما فقط به یک پرینتر با کیفیت نیاز دارید.

منبع: http://www.3ders.org/articles/20170720-new-mobile-app-qlone-will-turn-your-smartphone-or-tablet-into-a-high-resolution-3d-scanner.html

نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ