image فیلامنت آهن پرینتر سه بعدی image ساخت یک سوپر خودرو توسط چاپگر سه بعدی

آمار فیلامنت پرینترهای سه بعدی در ژوئن 2015

آمار فیلامنت پرینترهای سه بعدی در ژوئن 2015

با تحول در سخت افزار پرینترهای سه بعدی دسکتاپ، هر روز فناوری های جدیدی در این زمینه پدیدار می شود. با توجه به خلاقیت طراحان مختلف و تکامل سخت افزار، به نظر می رسد در نهایت این ابتکار عمل ها به سوی فیلامنت های مختلف با کاربردهای جدید سوق پیدا کنند.در این مقاله آمار فیلامنت پرینترهای سه بعدی در ژوئن 2015 را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با پرینتر سه بعدی Xprinter3d همراه باشید.

مواد اولیه پرینتر های سه بعدی

نوآوری های دیده شده در زمینه فیلامنت ها در این اواخر بسیار چشمگیر و فوق العاده بوده است. ما در حال حاضر قادر به چاپ شبه مواد مرکب مانند مس، برنز و آهن و … هستیم. فیلامنت های مس در انتهای چاپ می توانند مانند یک پایان زنگار عمل کنند و مثل زنگ آهن دیده شوند. حتی فیلامنت های رسانا نیز به کاربران این اجازه را می دهند که دستگاه های الکترونیکی را چاپ کنند.

GlobalFSD چیست؟

این بازار همیشه در حال رشد فیلامنت های مختلف است ولی احتمالا هیچ کس استطاعت این را ندارد که به همه ی این فیلامنت ها دسترسی داشته باشد، مگر اینکه در مورد GlobalFSD که یک انبار نمونه در جهان است خبر داشته باشد. GlobalFSD به صاحبان پرینتر سه بعدی این اجازه را می دهد که نمونه های طولانی به متراژ 10.5 متر را از هر فیلامنتی که می خواهند خریداری کنند. فقط با پرداخت پول اندک و کمتر از یک دلار به بیش از 80 نوع فیلامنت مختلف دسترسی داشته باشید. این شرکت در هر ماه برای کمک به درک بهتر رشد فیلامنت ها ، دست به انتشار آمار و ارقام خود می زند. این گزارش تعداد فروش و محبوب ترین فیلامنت ها و ویژگی های ان ها را مشخص می کند. برخی جزییات این گزارش می تواند برای شمما خیلی جالب باشد.

محصولات جدید اضافه شده به آمار فیلامنت پرینترهای سه بعدی

ماه گذشته GlobalFSD سه محصول جدید را به بازار نمونه خود اضافه کرد. این محصولات شامل فیلامنت LAYWOOD 3D FELEX است که رشته چوبی انعطاف پذیر است، LAY-PVA از محصولات kai parthy cc  و همچنین CF0 که کربن تقویت شده با فیبر ABS از Oo-kuma است. این ها مواد کامپوزیتی جدید برای انتخاب گزینه های بیشتر در انتخاب فیلامنت قبل از چاپ سه بعدی است.

بالاترین فیلامنت تک رنگ فروخته شده

پر فروش ترین فیلامنت های فروخته شده طبق آمار فیلامنت پرینترهای سه بعدی در ماه ژوئن امسال عبارتند از:

 • EasyWood Ebony by FormFutura
 • EasyWood Coconut by FormFutura
 • Stainless Steel PLA by Proto-pasta

این سه فیلامنت توسط دانشمندان با بافت های مختلف و مواد خاص ساخته شده که در صنعت تکنولوژی سه بعدی درهای جدیدی در طراحی و ساخت قطعات باز کرده است.

بهترین رنگ های رشته فیلامنت طبق آمار فیلامنت پرینترهای سه بعدی

در حالی که مواد کامپوزیت در فضای سه بعدی طرح های شگفت انگیزی را می سازد تنوع رنگ آمیزی آن ها جلوه ی  خارق العاده ای را به آن ها می دهد. پرینت با فیلامنت انعطاف پذیر که برای قطعاتی با استحکام و سختی کمتر استفاده می شود می تواند قطعات خاص و زیبایی را با انعطاف بالا به ما بدهد. این فیلامنت ها طرفداران زیادی را در بازارهای جهانی به خود اختصاص داده است. پر کاربردترین آن ها شامل:

 • FilaFlex
 • SemiFlex
 • NinjaFlex

بالاترین تولیدکنندگان از نظر آمار فیلامنت پرینترهای سه بعدی در ماه ژوئن

تولید کنندگان فیلامنت بسته به تیراژ تولید خود در این قسمت قرار می گیرند. در زیر پر تیراژترین تولید کنندگان فیلامنت به ترتیب آمده است:

 • FormFutura
 • ColorFabb
 • Proto-pasta
خلاصه مقاله
آمار فیلامنت پرینترهای سه بعدی در ژوئن 2015
نام مقاله
آمار فیلامنت پرینترهای سه بعدی در ژوئن 2015
توضیح
با تحول در سخت افزار پرینترهای سه بعدی دسکتاپ، هر روز فن آوری های جدیدی در این زمینه پدیدار می شود. با توجه به خلاقیت طراحان مختلف و تکامل سخت افزار، به نظر می رسد در نهایت این ابتکار عمل ها به سوی فیلامنت های مختلف با کاربردهای جدید سوق پیدا کنند
نویسنده
انتشار دهنده
ایکس پرینتر سه بعدی
لوگو انتشار دهنده
نوشته های مرتبط
 • همه موارد
 • نویسنده
 • دسته بندی
 • تگ