image تاریخچه پرینترهای سه بعدی

آشنایی با پرینتر سه بعدی FDM

آشنایی با پرینتر سه بعدی FDM

پرینتر سه بعدی به عنوان یک دستگاه کارآمد و بهینه شناخته شده است، که می تواند با استفاده از چند نوع تکنولوژی هر آنچه که در پیرامون ما وجود دارد پرینت کرده و به وجود بیاورد. پرینترهای سه بعدی با مواد اولیه مختلفی قابلیت پرینت دارند که یک مدل از آنها پرینتر سه بعدی fdm است که با اکسترود کردن نوع خاصی از پلاستیک توانایی چاپ قطعات را دارد. در پرینتر سه بعدی FDM قطعات چاپ شده به صورت لایه به لایه و بسته به جنس مواد استفاده شده هر کدام در یک دمای خاص ذوب و شیشه ای می شوند.

پرینتر سه بعدی fdm

چرا پرینتر سه بعدی؟

پرینتر سه بعدی FDM می تواند با صرف هزینه کمتر و زمان کمتر این امکان را به ما بدهد که در هر صنعتی که بشر در آن فعالیت می کند استفاده شود.

دانشمندان بر این باور هستند که پرینترهای سه بعدی می تواند به عنوان یکی از تکنولوژی های برتر قرن معرفی شوند. امروزه در کانال های تلویزیونی، روزنامه ها و سایت ها خبری بسیار صحبت از پرینتر سه بعدی به عنوان جایگزین شدن آن به جای روش های سنتی فن آوری و تولید است.

پرینتر سه بعدی می توانند جایگزین مناسبی برای سیستم های سنتی و ساخت ماشینکاری، ریخته گری، شکل دادن و قالب ریزی و… باشد. برای بسیاری از برنامه های کاربردی طراحی و تولید فرآیندهای سنتی صرف نظر از وقت گیر بودن و هزینه های گزاف، پرینتر سه بعدی میتواند به عنوان یک راه حل کم هزینه استفاده شود.

در حال حاضر پرینتر سه بعدی FDM به عنوان پر فروش ترین، کم هزینه ترین و پرکاربرد ترین تکنولوژی پرینتر سه بعدی در دنیا مورد استفاده قرار میگیرد و میتواند در بسیاری از صنایع به صورت مستقیم در کاهش هزینه های طراحی و تولید دخیل و حائز اهمیت می باشد.

خلاصه مقاله
آشنایی با پرینتر سه بعدی FDM
نام مقاله
آشنایی با پرینتر سه بعدی FDM
توضیح
پرینتر سه بعدی به عنوان یک دستگاه کارآمد و بهینه شناخته شده است، که می تواند با استفاده از چند نوع تکنولوژی هر آنچه که در پیرامون ما وجود دارد پرینت کرده و به وجود بیاورد. پرینترهای سه بعدی با مواد اولیه مختلفی قابلیت پرینت دارند که یک مدل از آنها پرینتر سه بعدی fdm است که با اکسترود کردن نوع خاصی از پلاستیک توانایی چاپ قطعات را دارد. در پرینتر سه بعدی fdm قطعات چاپ شده به صورت لایه به لایه و بسته به جنس مواد استفاده شده هر کدام در یک دمای خاص ذوب و شیشه ای می شوند.
نویسنده
انتشار دهنده
ایکس پرینتر سه بعدی
لوگو انتشار دهنده
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ