image معماری، ماکت سازی و طراحی داخلی image طلا و جواهر سازی

پزشکی

کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی

پرینتر های سه بعدی در پزشکی نیز به کمک بیماران آمده اند

پرینتر های سه بعدی بسته به متریالی که استفاده میکنند میتوان در تمامی عرصه های پزشکی استفاده کرد. پرینتر های سه بعدی که از مواد اولیه مناسب استفاده کنند میتوانند قطعاتی را چاپ کنند که در درون بدن از آنها استفاده کرد و این مواد میتوانند در درون بدن بعد از مدت خاصی جذب شوند و یا تا مدتهای بسیار طولانی باقی بمانند. به طور کلی چون با پرینتر های سه بعدی محدودیتی برای چاپ وجود ندارد هر بیمار می تواند به شکل خاص از آن استفاده نماید .
به عنوان مثال یکی از عرصه های پرکاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی، فیزیوتراپی است که پرینتر های سه بعدی در آنها به صورت بسیار وسیعی استفاده میشوند.
پرینتر های سه بعدی که در پزشکی مورد استفاده قرار میگیرند معمولاً از دو تکنولوژی FDM و DLP استفاده میکنند و یا بعضی از کمپانی ها پرینتر هایی را فقط برای پزشکی با یک تکنولوژی خاص توسعه می دهند.

نوشته های اخیر

نظرتان را بنویسید

درباره ما

logoشرکت Xprinter3D در سال 1392 تاسیس شد و یک منبع مرجع و کامل برای خرید انواع پرینترهای سه بعدی، اسکنرهای سه بعدی، مواد اولیه (فیلامنت و رزین) و خدمات آن ها می باشد. همچنین شما می توانید به روزترین اخبار و اطلاعات از جدیدترین تکنولوژی های پرینتر سه بعدی و دستاوردهایی که در کل دنیا در این زمینه به دست آمده است را در سایت این شرکت پیگیری نمایید.

بخش فروش دفتر مرکزی
  • ایران - تهران - تهرانپارس - بین چهار راه تیرانداز و اتوبان باقری - بین زرین و رشید - روبروی پمپ بنزین رشید - پلاک 249 - طبقه همکف - واحد 2
  • 77881175 - 021 , 77293135 - 021
  • 0912-2911542
  • info@xprinter3d.com
شبکه های اجتماعی