image آشپزخانه image پرینت سه بعدی در صنعت مد و لباس

چاپگر سه بعدی در الکترونیک و روباتیک

چاپگر سه بعدی در الکترونیک و روباتیک

دیگر برای بدنه و قاب روبات و لوازم الکترونیکی خود نگران نباشید

چاپگر سه بعدی در الکترونیک و روباتیک

پرینتر های سه بعدی در صنعت الکترونیک و روباتیک با سرعت بسیار بالایی در حال پیشرفت هستند به شکلی که امروزه شما با داشتن یک پرینتر سه بعدی میتوانید بدنه روباتها و یا حتی قاب لوازم الکترونیکی خود را بسازید . پرینتر های سه بعدی با داشتن مواد اولیه رسانا به شما این قدرت را میدهند که قطعات الکترونیکی پیچیده مانند بردهای چاپی یکرو و یا دو رو را به شکل کاملا کاربردی و مناسب ساخته و استفاده نمایید.
در این صنعت از پرینتر های سه بعدی به عنوان طراح بدنه آزمایشی ، طراحی قاب های آزمایشی ، ساخت بدنه روبات ها و یا ابزاری که بر روی روبات سوار شده و به آنها اضافه میشود ، ساخت و تولید انواع قاب های تجهیزات الکترونیکی و یا تجهیزات مرتبط ، ساخت مدارات چاپی یکرو و یا دورو و بسیاری از کاربرد های دیگر استفاده میشود.
در حال حاضر در سطح جهان دو ربات بسیار معروف که با پرینترهای سه بعدی ساخته شده و در حال توسعه هستند به شرح زیر میباشند:
  1. ربات نقاش : این ربات که قطعات آن تماما چاپ سه بعدی میباشند همانطور که از نامش مشخص است قابلیت نقاشی کردن را دارد به شکلی که میتوانید جلوی آن نشسته و این روبات توسط دوربین چهره ی شما را آنالیز میکند و میتواند آن را نقاشی نماید.
  2. ربات اندروید : قطعات این ربات هم تماما چاپ سه بعدی میباشد به شکلی که تلفن همراه خود را درون این رباط قرار میدهید و از طریق بلوتوث به آن وصل میشوید این ربات قابلیت راه رفت و انجام کارهایی را که برایش تعریف کرده اید را دارا هست.
نقشه های ساخت این ربات ها درون سایت www.thingiverse.com و www.github.com موجود میباشد که میتوانید آنها را طبق دستورالعمل بسازید
تکنولوژی پرینتر سه بعدی که در صنعت الکترونیک و روباتیک بسیار پر کاربرد هستند تکنولوژی FDM است اما از دیگر تکنولوژی ها نیز در این صنعت استفاده میشود.

نوشته های اخیر

نظرتان را بنویسید

درباره ما

logoشرکت Xprinter3D در سال 1392 تاسیس شد و یک منبع مرجع و کامل برای خرید انواع پرینترهای سه بعدی، اسکنرهای سه بعدی، مواد اولیه (فیلامنت و رزین) و خدمات آن ها می باشد. همچنین شما می توانید به روزترین اخبار و اطلاعات از جدیدترین تکنولوژی های پرینتر سه بعدی و دستاوردهایی که در کل دنیا در این زمینه به دست آمده است را در سایت این شرکت پیگیری نمایید.

بخش فروش دفتر مرکزی
  • ایران - تهران - تهرانپارس - بین چهار راه تیرانداز و اتوبان باقری - بین زرین و رشید - روبروی پمپ بنزین رشید - پلاک 249 - طبقه همکف - واحد 2
  • 77881175 - 021 , 77293135 - 021
  • 0912-2911542
  • info@xprinter3d.com
شبکه های اجتماعی