image فیلامنت پرینتر سه بعدی pet image فیلامنت آهن پرینتر سه بعدی

چاپگر سه بعدی و چاپ گیتار الکتریک

چاپ گیتار الکتریک چاپگر سه بعدی

باز هم چاپ یک گیتار الکتریک فوق العاده زیبای دیگر با چاپگر سه بعدی به صدر اخبار این تکنولوژی تبدیل شد. این گیتار توسط مایکل تایسون طراح استرالیایی ساخته شده و برای ساخت آن از فیلامنت polymax استفاده استفاده شده است. تایسون این گیتار را در چهار قسمت و ایجاد لایه های متعدد در طراحی خود ساخته است و برای پرینت ازچاپگر سه بعدی که ابعاد سینی آن 205*205 میلی متر می باشد، بهره برده است. علاوه بر این، این گیتار کاملا ارگونومیک (طبیعی) می باشد. سپس او قطعات مختلف را توسط رزین اپوکسی به هم چسبانده و بعد با استفاده از یک فرز دستی و هویه پلاستیکی برای محکم و تمیز کردن قطعات به هم چسبیده استفاده کرده است. تایسون برای به دست آوردن سطحی صاف مثل تصویر، قبل از سمباده و رنگ کاری گیتار با آبی متالیک و لاک کاری آن از بتونه پلاستیک و بتونه سخت استفاده کرده است.
ضمنا در این گیتار از یک سری تکنیک های سنتی استفاده شده است، به این صورت که از چوبکاری برای ساخت هسته ی مرکزی گیتار استفاده شده است. تایسون می گوید: هدف نهایی ما این بود که چه کارهایی را می توان با چاپگر سه بعدی رو میزی انجام داد. مشتریان از دیدن گلدان و مجسمه خسته شده اند و نیاز به دیدن چیزهای جدید برای قانع شدن دارند. این پروژه گواهی نامه wow را توانسته است بگیرد. ما از فیلامنت استفاده کردیم که تاب برداشتن آن خیلی کم باشد تا در موقع پرینت قطعه ها تاب برندارد و در ضمن قوی باشد نه شکننده. برای این منظور فیلامنت polimax (nylon) انتخاب خوبی بود.
این تنها یکی از استفاده های چاپگر های سه بعدی در عرصه هنر و موسیقی میباشد و این تکنولوژی توانسته ایت انقلابی بزرگ نیز در صنعت آلات موسیقی و هنر ایجاد نماید.
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ
درباره ما

logoشرکت Xprinter3D در سال 1392 تاسیس شد و یک منبع مرجع و کامل برای خرید انواع پرینترهای سه بعدی، اسکنرهای سه بعدی، مواد اولیه (فیلامنت و رزین) و خدمات آن ها می باشد. همچنین شما می توانید به روزترین اخبار و اطلاعات از جدیدترین تکنولوژی های پرینتر سه بعدی و دستاوردهایی که در کل دنیا در این زمینه به دست آمده است را در سایت این شرکت پیگیری نمایید.

بخش فروش دفتر مرکزی
  • ایران - تهران - تهرانپارس - بین چهار راه تیرانداز و اتوبان باقری - بین زرین و رشید - روبروی پمپ بنزین رشید - پلاک 249 - طبقه همکف - واحد 2
  • 77881175 - 021 , 77293135 - 021
  • 0912-2911542
  • info@xprinter3d.com
شبکه های اجتماعی