image مواد مصرفی پرینتر سه بعدی pla image ساخت ربات نقاش پرینتر سه بعدی

فیلامنت پرینتر سه بعدی چوب

مواد اولیه پرینتر های سه بعدی wood
فیلامنت پرینتر سه بعدی چوب رشته چاپگر 3D است که مخلوطی از 40 درصد چوب با چسب پلیمر است. این مواد را می توان در بیشتر پرینتر های سه بعدی که ABS  و PLA را چاپ می کنند استفاده کرد. نوع چاپ آن شبیه PLA بوده و می توان در دمای 175 تا 250 درجه سانتی گراد چاپ شود. فیلامنت پرینتر سه بعدی چوب در طول چاپ بوی چوب می دهد و قطعات چاپ شده را در پایان می توان برش و سمباده و رنگ کرد.
قطعاتی که فیلامنت پرینتر سه بعدی چوب میسازد بسیار شبیه قطعات ساخته شده با چوب است که همین مسئله باعث خاص بودن این مواد شده است البته برند و کیفیت فیلامنت در این مورد از فیلامنت های خاص بسیار مهم است و همین دلایل باعث میشود که اگر از مواد اولیه ارزان و بی کیفیت استفاده شود طرح فقط رنگ چوب میشود اما اگر کیفیت مواد هر چه بیشتر باشد قطعات نهایتا به قطعات ساخته شده به چوب بسیار شبیه تر میباشند.
در همین زمینه نرم افزارهایی برای پرینتر های سه بعدی تولید شده اند که میتوانند طرح هایی خاص را به قطعه تولید شده با فیلامنت چوب بدهند. یکی از این نرم افزار های که بر روی نرم افزار cura قابل نصب است با تغییر دما در حین پرینت میتواند رده های سوخته ای بر روی چوب بیاندازد و آن را به نمونه ی تولید شده با خود چوب بیشتر شبیه بکند.نرم افزار دیگری وجود دارد که آن هم بر روی نرم افزار cura نصب میشود که قابلیت این را دارد که پرینت چوب را با بهترین کیفیت انجام دهد زیرا چوب بعد از اکسترود شدن از نازل در صورتی که دما مقداری نا مناسب باشد پف کرده و لایه لایه ساخته شدن کار را بیشتر نشان میدهد.

 

 

نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ
درباره ما

logoشرکت Xprinter3D در سال 1392 تاسیس شد و یک منبع مرجع و کامل برای خرید انواع پرینترهای سه بعدی، اسکنرهای سه بعدی، مواد اولیه (فیلامنت و رزین) و خدمات آن ها می باشد. همچنین شما می توانید به روزترین اخبار و اطلاعات از جدیدترین تکنولوژی های پرینتر سه بعدی و دستاوردهایی که در کل دنیا در این زمینه به دست آمده است را در سایت این شرکت پیگیری نمایید.

بخش فروش دفتر مرکزی
  • ایران - تهران - تهرانپارس - بین چهار راه تیرانداز و اتوبان باقری - بین زرین و رشید - روبروی پمپ بنزین رشید - پلاک 249 - طبقه همکف - واحد 2
  • 77881175 - 021 , 77293135 - 021
  • 0912-2911542
  • info@xprinter3d.com
شبکه های اجتماعی