image تاریخچه پرینتر های سه بعدی

آشنایی با پرینتر سه بعدی FDM

پرینتر سه بعدی fdm
پرینتر سه بعدی به عنوان یک دستگاه کارآمد و بهینه شناخته شده است، که می تواند با استفاده از چند نوع تکنولوژی هر آنچه که در پیرامون ما وجود دارد پرینت کرده و به وجود بیاورد. پرینترهای سه بعدی با مواد اولیه مختلفی قابلیت پرینت دارند که یک مدل از آنها پرینتر سه بعدی fdm است که با اکسترود کردن نوع خاصی از پلاستیک توانایی چاپ قطعات را دارد. در پرینتر سه بعدی fdm قطعات چاپ شده به صورت لایه به لایه و بسته به جنس مواد استفاده شده هر کدام در یک دمای خاص ذوب و شیشه ای می شوند.
چرا پرینتر سه بعدی؟
پرینتر سه بعدی fdm می تواند با صرف هزینه کمتر و زمان کمتر این امکان را به ما بدهد که در هر صنعتی که بشر در آن فعالیت می کند استفاده شود.
دانشمندان بر این باور هستند که پرینترهای سه بعدی می تواند به عنوان یکی از تکنولوژی های برتر قرن معرفی شوند. امروزه در کانال های تلویزیونی، روزنامه ها و سایت ها خبری بسیار صحبت از پرینتر سه بعدی به عنوان جایگزین شدن آن به جای روش های سنتی فن آوری و تولید است.
پرینتر سه بعدی می توانند جایگزین مناسبی برای سیستم های سنتی و ساخت ماشینکاری، ریخته گری، شکل دادن و قالب ریزی و… باشد. برای بسیاری از برنامه های کاربردی طراحی و تولید فرآیندهای سنتی صرف نظر از وقت گیر بودن و هزینه های گزاف، پرینتر سه بعدی میتواند به عنوان یک راه حل کم هزینه استفاده شود.
در حال حاضر پرینتر سه بعدی fdm به عنوان پر فروش ترین، کم هزینه ترین و پرکاربرد ترین تکنولوژی پرینتر سه بعدی در دنیا مورد استفاده قرار میگیرد و میتواند در بسیاری از صنایع به صورت مستقیم در کاهش هزینه های طراحی و تولید دخیل و حائز اهمیت می باشد.
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ
درباره ما

logoشرکت Xprinter3D در سال 1392 تاسیس شد و یک منبع مرجع و کامل برای خرید انواع پرینترهای سه بعدی، اسکنرهای سه بعدی، مواد اولیه (فیلامنت و رزین) و خدمات آن ها می باشد. همچنین شما می توانید به روزترین اخبار و اطلاعات از جدیدترین تکنولوژی های پرینتر سه بعدی و دستاوردهایی که در کل دنیا در این زمینه به دست آمده است را در سایت این شرکت پیگیری نمایید.

بخش فروش دفتر مرکزی
  • ایران - تهران - تهرانپارس - بین چهار راه تیرانداز و اتوبان باقری - بین زرین و رشید - روبروی پمپ بنزین رشید - پلاک 249 - طبقه همکف - واحد 2
  • 77881175 - 021 , 77293135 - 021
  • 0912-2911542
  • info@xprinter3d.com
شبکه های اجتماعی